Ana Sayfa / Kimdir / Zlatan İbrahimovic Kimdir ?

Zlatan İbrahimovic Kimdir ?

 

Zlatan İbrahimovic 3 Ekim 1981 Malmö doğumlu İsveçli santrafordur. 1.95m uzunluğunda ve iki ayağını da kullanabilen bu efsanevi oyuncu futbol kariyeri süresince toplam 391 gol atma başarısını göstermiştir.

Zlatan İbrahimovic Hakkında Özetlemek gerekirse

Manchester United takımında 9 nolu formayı giymektedir. 30 Haziran 2017’e kadar Manchester United takımıyla sözleşmesi bulunmaktadır. Güncel piyasa kıymeti 12 milyon Euro’dur. Kariyeri süresince en yüksek piyasa kıymeti 46 milyon Euro olmuştur. 116 kez İsveç ulusal takımında forma giymiş ve 62 kere fileleri havalandırmıştır. 2012 senesinde meydana getirilen The Guardian’ın En İyi 100 Futbolcu sıralamasında 5. sırada yer almıştır. Ibrahimovic Inter’den Barcelona’ya 69 milyon Euroya geçirme olarak Barcelona tarihinin ikinci en pahalı transferi olmuştu. 2012-2016 sezonlarında Paris St.Germain formasıyla 138 maçta toplam 156 gol atarak Fransa futbol tarihinde kırılması zor bir rekora imza atmıştır. İsveç ve Bosna Hersek vatandaşlıkları bulunmaktadır. Nike’a ilişkin Mercurial Vapor XI FG – Dark Lightning model ayakkabı giymektedir. 17 yaşlarında tekvandoda siyah dönem almıştır. İsveççe, Hırvatça, Boşnakça, İngilizce ve İtalyanca’yı akıcı bir halde konuşabilmektedir. Maximillan ve Vincent isminde iki oğlu vardır. Eşinin adı Helana Seger’dir.


Tatile Gitme Planları Yapıyorsanız GÜZEL YERLER ÖNERİLERİni okumanızı tavsiye ederiz...
Bu arada başarılı ve girişimci kadın hikayelerini okumak isterseniz RENKLİ KADINLAR HİKAYELERİne bu linkten ulaşabilirsiniz.

Hakkında Bilenesoralim

Check Also

Domhnall Gleeson Kimdir ? Filmleri Neler ?

Domhnall Gleeson Kimdir ? Filmleri Neler ?

Domhnall Gleeson 12 Mayıs 1983 doğumlu İrlandalı bir erkek oyuncu ve yazardır. Domhnall Gleeson son …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir