Ana Sayfa / Kimdir / Robert De Niro Kimdir ?

Robert De Niro Kimdir ?

Robert Mario De Niro Robert Mario De Niro Hakkında Robert Mario De Niro
(17-09-1943)17-09-1943 (yaşı 74)
Greenwich Village, New York, ABD İkamet New York, ABD Meslek Erkek oyuncu Etken Seneler 1962- Burcu TeraziEşiGrace HightowerBoyu1.77 m yada 177 cmKilosu76

Robert De Niro 17 Agustos 1943’de New York’da dünyaya gelmiştir. En malum filmleri içinde Taksi Şöförü, Baba: Bölüm II, Raging Bull, ve Yetişmen bulunan Robert De Niro’nun anne ve babası üç yaşlarındayken ayrıldı. Oyunculuğa ilk adımını Oz Sihirbazı oyununda Korkak Aslan rolüyle atan Robert De Niro, lise eğitimine ilk olarak McBurney School’da başladı. Sadece, hemen sonra Rhodes Hazırlık Okulu’na gitti. Sadece gene de okulunu bitiremedi ve oyunculuk kariyerine başladı. Robert De Niro Stella Adler Konservatuvarı’nda ve hemen sonra Lee Strasberg’in Erkek oyuncular Stüdyosu’nda oyunculuk dersi almıştır.
Kariyerine çeşitli tiyatro oyunlarıyla ve almış olduğu minik rollerle süregelen Robert De Niro’nun başrol oyuncusu olarak rol almış olduğu ilk film 1968 senesinde çıkan Greetings’tir. İlk başrol oynadığı filmin arkasından çeşitli filmlerde rol alan başarı göstermiş aktörün akılda kalan en mühim filmleri içinde Taksi Şöforü ve Baba: Bölüm 2 bulunmaktadır. Vito Corleone karakterine yaşam verdiği Baba 2 filmi ileAkademi Ödülü kazanan Robert De Niro, bu başarısının arkasından dur durak bilmeden birçok filmimizde rol aldı ve daima kendini geliştirdi.
Robert De Niro, kariyeri süresince oldukca yönlülüğünü değişik türlerdeki filmlerde gösterdiği muhteşem oyunculuğu ile belli etti.

Robert De Niro Godfather

Epik bir drama olan Francis Ford Coppola yapımı The Godfather Part II’de erkek oyuncu olarak konumunu daha güçlendiren Robert De Niro, filmimizde Vito Corleone karakterine yaşam verdi ve oyunculuğu ona onbir adaylık ve Oscar’da iki zafer kazandırdı. Ek olarak film gişelerde 193 milyon dolarlık bir kazanç elde etti.

Robert De Niro Filmleri

Robert De Niro’nun rol almış olduğu en iyi 15 film ve vanlandırdığı karakter adları şu şekildedir;
Baba 2 (1974) – Vito Corleone
Taxi Driver (1976) – Travis Bickle
New York New York (1977) – Jimmy Doyle
Avcı (1978) – Michael Vronsky
Kızgın Boğa (1980) – Jake La Motta
The King of Comedy (1983) – Rupert Pupkin
Bir Zamanlar ABD’da (1984) – David ‘Noodles’ Aaronson
Dokunulmazlar (1987) – Al Capone
Sıkı Dostlar (1990) – Jimmy Conway
Awakenings (1990) – Leonard Lowe
Sleepers (1996) – Baba Bobby
Analyze This (1999) – Paul Vitti
Onurlu Bir Adam (2000) – Chief Leslie W. ‘Billy’ Sunday
Zor Baba (2000) – Jack Byrnes
Ümit Işığım (2012) – Path

Robert De Niro’nun Almış olduğu Ödüller

Robert De Niro Akademi Ödülleri’nde En İyi Destek Adam Oyuncu kategorisinde iki kez ve En İyi Adam Oyuncu kategorisinde ise beş kez aday yayınlandı. İki kez The Godfather Part II ve Raging Bull ile En İyi Adam Oyuncu ödülünü En İyi Destek Adam Oyuncu Ödülü’nü kazanmıştır. 2011’de Altın Küre Yaşam Boyu Başarı Ödülü’ne layık görüldü.

Robert De Niro’nun Kişisel Yaşamı

1976 senesinde Diahnne Abbot ile evlenen Robert De Niro’nun bu evliliğpinden bir oğlu oldu. Sadece çift 1988’de ayrıldı.
1997’de, Grace Hightower ile evlenen Robert De Niro bu evliliğinde de başarı göstermiş olamadı ve 2004’te eşiyle boşandı.


Tatile Gitme Planları Yapıyorsanız GÜZEL YERLER ÖNERİLERİni okumanızı tavsiye ederiz...
Bu arada başarılı ve girişimci kadın hikayelerini okumak isterseniz RENKLİ KADINLAR HİKAYELERİne bu linkten ulaşabilirsiniz.

Hakkında Bilenesoralim

Check Also

Domhnall Gleeson Kimdir ? Filmleri Neler ?

Domhnall Gleeson Kimdir ? Filmleri Neler ?

Domhnall Gleeson 12 Mayıs 1983 doğumlu İrlandalı bir erkek oyuncu ve yazardır. Domhnall Gleeson son …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir