Ana Sayfa / Kimdir / Neel Sethi Kimdir ? Filmleri Nelerdir ?

Neel Sethi Kimdir ? Filmleri Nelerdir ?

Neel Sethi 22 Aralık 2013 tarihinde New York’da doğan Amerikalı bir oyuncudur. Neel Sethi Jungle Book adlı 2016 yapımı Amerikan filmimizde başrol oynamıştır. Bu yazının yazıldığı tarihte kendisi 12 yaşlarında idi.

Neel Sethi Hakkında Özetlemek gerekirse

Jungle Book adlı filmimizde Mowgli karakterini canlandıran Sethi bu filmimizde oynayan tek insandır. Tüm dünya genelinde meydana getirilen seçmelerde binlerce kişinin içinden seçilip (ABD, İngiltere, Yeni Zelanda ve Kanada’dan), Jungle Book filmimizde başrol oynamaya hak kazanmıştır. Hint asıllı olan Sethi 4 yaşından beri Tekvando yapmaktadır ve Jungle Book filmindeki bir oldukça tehlikeli sahnede dublör kullanmadan oynamıştır. Sethi 2013 senesinde Diwali adlı kısa filmimizde de oynamıştır.

Jungle Book filminin çekimine 10 yaşlarında süregelen Sethi’nin film piyasaya sürüldüğü vakit ki yaşı 12’dir. Kendisi herhangi bir aktörlük eğitimi almamıştır.

Yönetmenliğini Jon Favreau’nın yapmış olduğu bu film Neel hakkında oldukça yetenekli ve karizmatik bir çocuk bulunduğunu ve ona inancın tam bulunduğunu söylemiştir.

Jungle Book ve Neel Sethi

Jungle Book filmi 3D çekilmiştir ve Neel bu filmimizde oynayan tek insan karekterdir. Filmdeki öteki tüm canlılar CGI tekniği ile üretilmiştir. Jungle Book 1967 senesinde Walt Disney tarafınca piyasaya sunulmuş animasyonun yeniden yapımıdır. Filmin toplam maliyeti 175 milyon dolardır ve ortalama olarak 530 milyon dolar kazanç yapmıştır.

Neel’e aynı vakit Idris Elba, Bill Murray, Scarlett Johansson, Ben Kingsley ve Christopher Walken şeklinde usta oyuncular sesleriyle eşlik etmektedir. Filmin görsel efektleri Moving Picture Company ve Weta Digital firmaları tarafınca yapılmıştır. Gerçekleri yerine tamamen bilgisayar efektleriyle filmin hayvanlarını üretilmiştir. Ortalama olarak 70 tane değişik hayvan türü film için CGI ile yapılmış ve bazıları normalinden 150 kat daha büyük üretilmiştir. Ek olarak Christopher Walken’ın yüzünün hatları da gene CGI ile filmimizde oynadığı King Louie karakterine aktarılmıştır.


Tatile Gitme Planları Yapıyorsanız GÜZEL YERLER ÖNERİLERİni okumanızı tavsiye ederiz...
Bu arada başarılı ve girişimci kadın hikayelerini okumak isterseniz RENKLİ KADINLAR HİKAYELERİne bu linkten ulaşabilirsiniz.

Hakkında Bilenesoralim

Check Also

Domhnall Gleeson Kimdir ? Filmleri Neler ?

Domhnall Gleeson Kimdir ? Filmleri Neler ?

Domhnall Gleeson 12 Mayıs 1983 doğumlu İrlandalı bir erkek oyuncu ve yazardır. Domhnall Gleeson son …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir