Ana Sayfa / Taşıt / Monowheel Nedir ? Ne Amaçla Kullanılır ?

Monowheel Nedir ? Ne Amaçla Kullanılır ?

Dünya’nın en hızlı tek tekerlekli motorsikleti İngiliz Monowheel takımı tarafından geliştirildi. Tek tekerlekli bu aracı kullanan Kevin Scott 98 km/s ulaşarak bir rekora imza attı. Tek tekerlekli motorsikletlerin en büyük handikapı sürücü koltuğunun bozulup dış tekerlek etrafında dönebilmesine yol açması. Bu da doğal olarak büyük bir kazaya yol açabiliyor.

Tek Tekerlekli Motorsiklet Hakkında Kısaca

Kevin Scott 98 km/s sürate North Yorkshire İngiltere’de bulunan Elvington Havaüstünde ulaştı. Tek tekerlekli motorsiklet günümüzde sadece eğlence amaçlı kullanılırken, 1860-1930 yılları arasında gerçek bir ulaşım aracı olarak üretiliyordu. Aracı döndürmek için sürücünün gitmek istediği yöne doğru yatması gerekiyor. Araç hızlandığı zaman yön değiştirilmesi istenildiği zaman sürücü ayağını yere koyarak da yön verebiliyor Eğer sürücü çok çabuk hızlanırsa veya çok sert frenlerse dış tekerleğin içinde dönme riski var. McLean adlı bir Amerikan firması yaklaşlık 25000 dolara bu aracı satıyor.


Tatile Gitme Planları Yapıyorsanız GÜZEL YERLER ÖNERİLERİni okumanızı tavsiye ederiz...
Bu arada başarılı ve girişimci kadın hikayelerini okumak isterseniz RENKLİ KADINLAR HİKAYELERİne bu linkten ulaşabilirsiniz.

Hakkında Bilenesoralim

Check Also

Dünya’nın en hızlı arabası nedir ?

Dünya’nın en hızlı arabası nedir ?

2017 yılı itibariyle Hennessey Venom GT dünyanın en hızlı arabasıdır. 1244 beygir gücü ve 7 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir