Ana Sayfa / Kimdir / Mehmet Günsür Kimdir?

Mehmet Günsür Kimdir?

Ekranların Başarılı Erkek Oyuncusu Mehmet Günsür Hakkında

8 Mayıs 1975 yılında İstanbul’un tarihi ilçeleri arasında yer alan Fatih’te doğan Mehmet Günsür kimdir sorusu sıklıkla sorulurken özel yaşamına ait çeşitli bilgilerin bulunması da dikkat çekmesine neden olmaktadır. Her ne kadar hali hazırda önemli bir oyuncu olarak bilinen Günsür’ün dört yıl boyunca restoran işletmesi de bu bilgiler arasında yer alıyor. Sonrasında TRT için çekilen “Geçmiş Zaman Mimozaları” adlı dizi ile oyunculuk kariyerinde yükselişe geçen Günsür, Rutkay Aziz başta olmak üzere Filiz Akın, Müşfik Kenter gibi deneyimli isimlerle aynı kadroda yer almayı başardı.

 

Oyunculuk ve Müzik Kariyerinde Paralellik

Küçük yaşlardan itibaren çeşitli reklam filmlerinde oynayan Günsür akabinde dizi oyuncusu olurken 90’lı yıllarda “The Dawn” isimli müzik grubunda çalmaya başladı. Oyunculuk kariyerine kısa bir ara verdikten sonra müzik hayatını geliştiren ünlü oyuncun 1997 yapım “Hamam” filmi ise Ferzan Özpetek ile birlikte çıkış yapmasını sağladı. İtalya’dan gelen oyunculuk teklifi sonrasında tiyatroya yönelerek Günsür, çeşitli rollerde görev aldı.

2007 yılında İstanbul Film Festivali için jüri koltuğuna oturan Mehmet Günsür eşi ve çocuğu ile birlikte Muhteşem Yüzyıl dizisi için İtalya’dan dönüş kararı da aldı. 2011 yılında Aşk Tesadüfleri Sever adlı dizide başrol oynayan Günsür, 2011-2014 yılları arasında Muhteşem Yüzyıl Dizisi içinde yer alırken reyting rekorlarını kıran ekipte bulunuyordu. Sonrasında Çağan Irmak imzalı “Unutursam Fısılda” isimli filmde Farah Zeynep Abdullah, Hümeyra ve Kerem Bursin gibi isimlerle birlikte rol alan Mehmet Günsür, son olarak Puhu TV’de yayınlanan Fİ-Çi dizisiyle adından söz ettirmeye devam ediyor. Mehmet Günsür’ün rol aldığı projelerden bazıları şunlardır;

  • Bıçak Sırtı
  • Anlat İstanbul
  • Beyaz Gelincik
  • Dehşet Gecesi
  • O Şimdi Asker
  • Unutursam Fısılda
  • Aşk Tesadüfleri Sever
  • Muhteşem Yüzyıl

Özel Yaşamına Dair

2006 yılında oyunculuk deneyimi için gittiği İtalya’da İtalyan yönetmen Katerina Mongio ile evlilik gerçekleştirdi. Mehmet Günsür karısı Mongio ile mutlu bir evlilik sürdürürken Ali, Maya ve Cloe isimlerinde üç çocukları bulunuyor. Başarılarla dolu bir kariyere sahip olan Mehmet Günsür aynı zamanda çeşitli ülkelerde ortaya koyduğu projelerle de adından söz ettiriyor. 1975 doğumlu olan Mehmet Günsür kaç yaşında sorusu 43 olarak yanıtlanırken 1.78 boyundadır. Çekici bakışlarıyla dizi ve filmlerde kendini gösteren Günsür aynı zamanda tiyatro eğitimine de sahip.


Tatile Gitme Planları Yapıyorsanız GÜZEL YERLER ÖNERİLERİni okumanızı tavsiye ederiz...
Bu arada başarılı ve girişimci kadın hikayelerini okumak isterseniz RENKLİ KADINLAR HİKAYELERİne bu linkten ulaşabilirsiniz.

Hakkında Bilenesoralim

Check Also

John Boyega Kimdir ? Filmleri Nelerdir ?

John Boyega Kimdir ? Filmleri Nelerdir ?

John Boyega 17 Mart 1992 doğumlu bir İngiliz aktördür. John Boyega Yıldız Wars Gücün Uyanışı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir