Ana Sayfa / Kimdir / Margot Robbie Kimdir ?

Margot Robbie Kimdir ?

Margot Robbie 2 Temmuz 1990’da Dalby – Avustralya’da dünyaya gelmiştir. The Wolf of Wall Street ve Suicide Squad filmleriyle malum güzel oyuncu, son olarak Goodbye Christopher Robin ve I, Tonya filmlerinde rol almıştır. Somerset Koleji’nden mezun olan ve gençlik yıllarından beri oyuncu olma hayaliyle yaşayan Margot Robbie, bu sebeple Melbourne’a taşınmıştır. Anası ve babası ayrılan Margot Robbie’nin 3 kardeşi vardır ve güzel oyuncu 16 yaşlarında ailesini geçindirebilmek amacıyla hem çiftlikte hem de fazladan üç işte birden çalışmıştır.
Margot Robbie 2008 ve 2009 yıllarında oyunculuk kariyerinin ilk iki filmi olan ve Aash Aaron’un yönettiği Vigilante ile ICU filmlerinde kendini gösterdi. 2008 senesinde, Avustralya çocuk tv dizisi The Elephant Princess’in iki bölümünde konuk oyuncu olarak yer edinen güzel oyuncu, aynı yıl başka bir TV dizisi olan City Homicide dizisinde de konuk oyuncu olarak seyirciyle buluşmuştur.
2013’de Leonardo DiCaprio’nun başrolünde olduğu The Wolf of Wall Street filmimizde Naomi Lapaglia görevi ile beyazperdede seyirciyle buluşan güzel oyuncu yıldızını bu filmle parlatmış oldu. Film, gişe rekoru kırdı ve beş kategoride Akademi Ödülü adaylığına layık görüldü.
2016’da, büyük ses getiren rol Harley Quinn görevi ile Suicide Squad adlı gişe rekorları kıran filmimizde seyircilere göz kırpan Margot Robbie, filmimizde Will Smith, Jared Leto, Viola Davis ve Joel Kinnaman şeklinde mühim aktörlerle birlikte çalıştı. Sadece Robbie’nin performansı eleştirmenlerin en beğenmiş olduğu rol oldu.

Margot Robbie Oynadığı Filmler

Margot Robbie’nin kariyerinin başlangıcından itibaren rol almış olduğu filmler ve yaşam verdiği karakterler şu şekildedir;
Vigilante (2008) – Cassandra
I.C.U. (2009) – Tristan Waters
Zamanda Aşk (2013) – Charlotte
Para Avcısı (2013) – Naomi Lapaglia
Z for Zachariah (2015) – Ann Burden
Fokus (2015) – Jess Barrett
Aşk Uğruna (2015) – Celine
Whiskey Tango Foxtrot (2016) – Tanya Vanderpoel
Tarzan Efsanesi (2016) – Jane Porter
Suicide Squad (2016) – Harley Quinn
Ben, Tonya (2017) – Tonya Harding

Margot Robbie Dizileri

Margot Robbie’nin rol almış olduğu dizi yapımları ve canlandırdığı karakterler şöyledir;
Review with Myles Barlow (2008) – Kelly
The Elephant Princess (2008) – Kelebek
City Homicide (2008) – Caitlin Brentford
Neighbours (2008–11) – Donna Freedman
Pan Am (2011–12) – Laura Cameron

Margot Robbie Kişisel Yaşamı

Margot Robbie Aşk Uğruna film setinde tanıştığı İngiliz destek yönetmen Tom Ackerley ile ilişki yaşamış ve çift Aralık 2016’da dünya evine girmiştir.

Margot Robbie The Wolf of Wall Street

2013 senesinde gösterime giren The Wolf of Wall Street filmimizde borsacı Jordan Belfort’un ikinci eşi Naomi Lapaglia olarak seyirci karşısına çıkan Margot Robbie, canlandırdığı karakterle birlikte eleştirmenlerden tam not almış ve zileyicinin kalbine dokunmuştur.

Margot Robbie Suicide Squad

Margot Robbie Suicide Squad filmimizde oldukça agresif bir karakter olan Harley Quinn’e yaşam vermiştir. Harley Quinn’in hikayesi ise şöyledi. Aslolan adı Harley Quinzel olan ve Arkham Akıl Hastanesi’nin psiyatristlerinden biri olarak vazife meydana getiren kahramanımız hususi bir olay olan hastasına gönlünü kaptırır. Aşka düştüğü hastası ise Joker’dir ve Harley Quinn oldukca geçmeden aşka düştüğü insanın zihnine kapılıp giderek değişmeye adım atar.


Tatile Gitme Planları Yapıyorsanız GÜZEL YERLER ÖNERİLERİni okumanızı tavsiye ederiz...
Bu arada başarılı ve girişimci kadın hikayelerini okumak isterseniz RENKLİ KADINLAR HİKAYELERİne bu linkten ulaşabilirsiniz.

Hakkında Bilenesoralim

Check Also

Domhnall Gleeson Kimdir ? Filmleri Neler ?

Domhnall Gleeson Kimdir ? Filmleri Neler ?

Domhnall Gleeson 12 Mayıs 1983 doğumlu İrlandalı bir erkek oyuncu ve yazardır. Domhnall Gleeson son …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir