Ana Sayfa / Genel / Küçük Bahçeler Nasıl Dekore Edilir?

Küçük Bahçeler Nasıl Dekore Edilir?

Pek çok kişi kendisine ait bir bahçesi olmasını ister. Kendi zevkine göre bahçesini düzenleyerek vakit geçirmek, iş stresinden tatillerinde -bahçe içerisinde- uzaklaşmak isterler. Kimileri için bu bir emekli hayaliyken, kimileri için erken yıllarda edinilen bir hobidir.

Bahçelerini dekore ederken kararsız kalanlar dekorasyon önerilerine ihtiyaç duyarlar. Bahçeleri küçükte olsa büyükte olsa güzel görünmelerini isterler. Alacakları fikirleri bahçelerinde uygulayarak kendilerine nefes alacak yaşam alanı oluşturmaya çalışırlar. Beton yığınından sıkılan binlerce insan, bu ortak hayali paylaşarak küçük te olsa kendilerine bahçe yapabilecekleri yerler edinmeye çoktan başladı.

Küçük Bütçelerle Şahane Bahçeler

Bahçeleri küçük olanlar kısmen daha şanslıdırlar. Bahçelerini dekore etmek için fazla zaman ve enerji harcamak zorunda kalmazlar. Her ne kadar küçük bahçe dekorasyonu için yapmanız gerekenlere yeterli alan yok gibi görünse de, doğru dokunuşlarla mükemmel sonuçlar elde edilir. Küçük bahçeler için büyük bahçelere göre daha az maddi kaynak gerekir. Küçük bütçelerle ihtiyacınız olan yaşam alanı için bahçenizi doldurabilirsiniz.

Küçük Bahçenizde İşe Başlayın

Doğru bahçe aksesuarları seçerek, seçimlerinizi doğru yerlerde kullanmanız gerekir. Öncelikle bahçenizi yeşillendirmek işe başlayabilirsiniz. Yeşillendirdiğiniz bahçenizin bakımı ihmal etmeyin. Büyük bahçelere göre küçük bahçelerde bakımsızlık göze batar. Yeşillendirmenizin ardından bahçeniz için yerleşim planını doğru tatbik etmelisiniz. Kamelya veya oturma grubu yerleştirerek, bahçe girişinden buraya dekoratif taşlardan yol yapabilirsiniz. Bahçe kenarlarına yer yer ağaç dikebilir, bazı seçtiğiniz bölümlere çiçek dikebilirsiniz.

Yeşillendirme, ağaçlandırma, oturma grubu ve yolu hallettikten sonra bahçe için dekoratif ürünler seçmeniz gerekir. Küçük heykeller, minik süs havuzları ve çocuğunuz için küçük bir hamak kurarak bahçe dekorasyonunuza son şekillerini verirsiniz. Bu basit dekorasyona ilaveler yaparak daha da görsel olarak güzelleştirebilirsiniz. Oturmak için kendinize ayırdığınız yere ahşap direkler dikerek üzüm bağları ile etrafını ve üstünü kapatabilir, bahçeye düzensiz bir şekilde kütükler yerleştirebilir, üstünü kapattığınız oturma grubuna dekoratif süsler asabilirsiniz. Giriş için güzel bir kapı yaptırabilir ya da ahşap çitlerle etrafını kapatarak ahşaptan kapı yaptırabilirsiniz. Bütçe ve bahçe boyutunuza göre yapabilecekleriniz için seçenekler artarken, küçük harcamalarla muhteşem görüntüler elde edebilirsiniz.


Tatile Gitme Planları Yapıyorsanız GÜZEL YERLER ÖNERİLERİni okumanızı tavsiye ederiz...
Bu arada başarılı ve girişimci kadın hikayelerini okumak isterseniz RENKLİ KADINLAR HİKAYELERİne bu linkten ulaşabilirsiniz.

Hakkında Bilenesoralim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir