Ana Sayfa / Taşıt / Kawasaki Ninja H2R Hakkında

Kawasaki Ninja H2R Hakkında

Kawasaki Ninja H2™R, Kawasaki Heavy Industries Ltd Şti tarafından üretilen mühendislik harikası bir motorsiklettir. Supercharger teknolojisi sayesinde havayı çok efektif bir şekilde sıkıştırabilir ve motorun soğutucuya ihtiyaç duymadan yüksek RPM’lere ulaşabilmesine imkan sağlar. Saniyede 200 litre havayı motora pompalayabilen supercharger sayesinde 998cclik motor 420 km/s sürate ulaşabilmektedir.

Kawasaki Ninja H2™R Hakkında Kısaca

2015 yılında James Hiller 50 kmlik uzunluğundaki bir pistte 332 km/s hıza ulaştı. 2016 yılında Kenan Sofuoğlu Pirelli tarafından özel üretilen lastikler sayesinde Osman Gazi Köprüsü üstünde 400 km/s hıza ulaşarak bir rekora imza attı. Ninja H2R motoru 310 hp (beygir gücü) ve 14,000 rpm’e ulaşabiliyor. 215 kg ağırlığındaki bu motorun yakıt tankı 17 litre benzin alabiliyor. 6 manuel vitesi ve 998cc motor hacmi var. Bu motorun fiyatı 72.500 euro. Yaklaşık 287.000 TL!

Genel Özellikleri

Boş Vites Göstergesi Çift Gaz Kelebekleri Devir Göstergesi Ekonomik Sürüş Göstergesi Elektronik Gaz Kelebekleri Hız Göstergesi KIBS KQS (Hızlı Vites Kolu) Led Ön Far LED Stop Lambası Öhlins Elektronik Direksiyon Amortisör Yağ Lambası Yakıt Göstergesi Yakıt Tüketim Göstergesi


Tatile Gitme Planları Yapıyorsanız GÜZEL YERLER ÖNERİLERİni okumanızı tavsiye ederiz...
Bu arada başarılı ve girişimci kadın hikayelerini okumak isterseniz RENKLİ KADINLAR HİKAYELERİne bu linkten ulaşabilirsiniz.

Hakkında Bilenesoralim

Check Also

Dünya’nın en hızlı arabası nedir ?

Dünya’nın en hızlı arabası nedir ?

2017 yılı itibariyle Hennessey Venom GT dünyanın en hızlı arabasıdır. 1244 beygir gücü ve 7 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir