Ana Sayfa / Kimdir / Gwendoline Christie Kimdir ?

Gwendoline Christie Kimdir ?

Gwendoline Christie 1978 doğumlu İngiliz kadın oyuncu ve modeldir. Londra’da yaşayan Christie Game of Thrones ve Yıldız Wars şeklinde popüler filmlerde rol almıştır.

Gwendolie Christie ve Kariyeri

Christie’nin 1.91m uzunluğunda ve muntazam bir fiziğe olması Polly Borland adlı fotoğrafçının dikkatini çekmiştir. Borland 2002-2008 yıllarında “Tavşan” adlı bir fotoğraf serisi üretmiştir. Fotoğrafların çoğunda Christie çıplak poz vermiştir. Christie’ye bakılırsa bu biçim fotoğraflar çektirmek başlangıçta vücuduna alışmak için iyi bir düşünce şeklinde görünse de sonradan bu tarz bir olay yapmış olduğu için pişmanlık duymuştur.

2011 yılına kadar çoğu zaman modellik ve tiyatro ile uğraşan sanatçı, Game of Thrones’ın ikinci sezonunda Brienne of Tarth adlı savaşçıyı canlandırması için teklif almıştır. Fiziğinin bu rol için ideale yakın olmasına karşın kendisinden daha kaslı görünmesi istenmiştir. Rol için sıkı bir alıştırma programı tatbik eden Gwendolie Christie, ortalama 6.4 kilo kas hacmi yapmayı başarmıştır. Rol için ek olarak ata binme, kılıçla dövüşme ve kafes dövüşü eğitimleri de almıştır. Brienne rolündeki başarı göstermiş performansı yardımıyla 2013 senesinde düzenlenen Satürn Ödüllerinde “En İyi Destek Hanım Oyuncu” seçilmiştir.

2015 senesinde Açlık Oyunlarının son serisinde Kaptan Lyme’i canlandırmıştır. Gene 2015 senesinde Yıldız Savaşları Güç Uyanıyor filmimizde Kaptan Phasma rolünü canladırmıştır. Bu serinin 8.filmimizde de gene bu görevi oynayacaktır.

Gwendoline christie

Gwendoline Christie

Gwendolie Christie Hakkında Özetlemek gerekirse

28 Ekim 1978’de İngiltere’nin West Sussex’e bağlı Worthing şehrinde dünyaya gelmiştir. Jimnastik eğitimi alan Christie geçirdiği bir omurilik sakatlanması yüzüsünden bu mevzuda kariyer yapmaktan vazgeçmiş ve tiyatroya yönelmiştir. 2005 senesinde London Drama Center’dan mezun olmuştur. 2006-2010 yıllarında Pravda, Mirandolina, Cymbeline, Giantbum, Skin Deep, Breakfast at Tiffany’s ve Dr.Faustus şeklinde İngiliz tiyatro oyunlarında oynamıştır. 2012 yılından beri Game of Thrones dizisinde oynamaktır. Akrep burcudur. Uma Thurman ve Sigourney Weaver şeklinde meşhur aktristlerden daha uzundur.


Tatile Gitme Planları Yapıyorsanız GÜZEL YERLER ÖNERİLERİni okumanızı tavsiye ederiz...
Bu arada başarılı ve girişimci kadın hikayelerini okumak isterseniz RENKLİ KADINLAR HİKAYELERİne bu linkten ulaşabilirsiniz.

Hakkında Bilenesoralim

Check Also

John Boyega Kimdir ? Filmleri Nelerdir ?

John Boyega Kimdir ? Filmleri Nelerdir ?

John Boyega 17 Mart 1992 doğumlu bir İngiliz aktördür. John Boyega Yıldız Wars Gücün Uyanışı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir