Ana Sayfa / Kimdir / Emre Mor Kimdir ?

Emre Mor Kimdir ?

 

Emre Mor 24 Temmuz 1997’de Danimarka’nın Brönshöj kentinde dünyaya gelmiştir. Bundesliga ekiplerinden Borussia Dortmund’da forma giymektedir. Emre Mor’un babası Türk, anası ise Makedonya’lıdır.
Danimarka’nın Lyngby FK takımında futbola başlamış olan oyuncu hızı, rahat adam eksiltmesi ve şutları ile dikkatleri üstüne topladı. 1 Temmuz 2016 tarihinde Almanya Bundesliga ekiplerinden Borussia Dortmund’a 9,75 milyon Euro’ya aktarma olan Mor, 2016-2017 sezonunda toplam 520 dakika oynamış ve 1 gol atmıştır.

Emre Mor Hakkında Özetlemek gerekirse

19 yaşındadır ve 1.69 m boyundadır. Oynadığı mevki sağ kanattır. Ek olarak sol kanat ve santrafor pozisyonlarında da oynayabilmektedir. Türkiye ve Danimarka vatandaşlığı bulunmaktadır. Nike’in Mercurial Vapor XI FG – Dark Lightning modeli ayakkabı giymektedir. Şu anki piyasa kıymeti 5 milyon Euro’dur. Chelsea klubünün de bir ara ilgi gösterdiği oyuncuya Beşiktaş zamanında 3.5 milyon Euro önermiş sadece o süre kulübü Nordsjaelland, 10 milyon Euro talep etmişti. Türk ulusal takımında 527 dakika forma giymiş ve 2 assist yapmıştır. Borussia Dortmund’da 9 nolu formaya giyen Mor, bu takımda sol kanat yerine sağ kanatda çoğu zaman oynuyor. Babası aslen Uşak İli Sivaslı İlçesi Tatar Kasabası’ndandır. Emre Mor’un Ulusal Ekibi’mızı seçmesi için Fatih Terim sık sık babası ile görüşmüş ve babasının imzası alınarak Emre Mor ulusal takıma kazandırılmıştır. 17 Mayıs 2016 senesinde anası ve menajeri ile beraber Kopenhag Türk Büyükelçiliğine giderek Türk Vatandaşı bulunduğunu kanıtlama eden nüfus cüzdanını Konsolos Mustafa Güneş’ten almıştır. 2013 senesinde bir antrenman esnasında ayağı kırılan Emre Mor tekrar futbol oynayamayacağı korkusuyla kendisine oldukca daha iyi bakmış ve uzun bir süre ayağında 2 kiloluk ağırlıklarla dolaşarak kendisini güçlendirmiştir.


Tatile Gitme Planları Yapıyorsanız GÜZEL YERLER ÖNERİLERİni okumanızı tavsiye ederiz...
Bu arada başarılı ve girişimci kadın hikayelerini okumak isterseniz RENKLİ KADINLAR HİKAYELERİne bu linkten ulaşabilirsiniz.

Hakkında Bilenesoralim

Check Also

Domhnall Gleeson Kimdir ? Filmleri Neler ?

Domhnall Gleeson Kimdir ? Filmleri Neler ?

Domhnall Gleeson 12 Mayıs 1983 doğumlu İrlandalı bir erkek oyuncu ve yazardır. Domhnall Gleeson son …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir