Ana Sayfa / Kimdir / Drake Kimdir ?

Drake Kimdir ?

Drake 24 Ekim 1986’da Kanada – Toronto’da dünyaya gelen aslolan adı Aubrey Drake Graham olan Tv ve rap yıldızıdır. Drake’in babası Dennis Graham, efsanevi müzisyen Jerry Lee Lewis için davulcu olarak çalışıyordu ve anası Sandi Graham ise İngilizce öğretmeni ve çiçekçiydi. Ebeveyni beş yaşlarındayken boşananan Drake, anası ile birlikte Toronto’da büyüdü. Forest Hill Collegiate Enstitüsü ve Vaughan Road Academy’de lise eğitimi alan meşhur rapçi ondan sonra okuldan ayrıldı.
Başlangıçta oyunculuk kariyerine odaklanan Drake, 2001’de oyunculuk hayata geçirmeye başladı ve ilk görevi Kanada gençlik dram dizisi ‘Degrassi: Yeni Nesil’de rol aldı. dizide 145 bölüm rol alan Drake, Soul Food, Being Erica ve Sophie’de dahil olmak suretiyle birçok dizide rol aldı ve ek olarak Beyond The Break ve Saturday Night Live filmleri için seslendirme yapmış oldu.
Oyunculuk kariyerini takiben, ilk mixtape’ini Room for Improvement ile icra eden meşhur rapçi, ertesi yıl bir rapçi olarak yaygın bir halde tanınmasını elde eden Comeback Season’un bir başka mixtape’i ile kendini gösterdi.
Üçüncü mixtape’i So Far Gone’u kendi plak şirketinin internet sayfasında ücretsiz bir şekilde sunan Drake, Lil Wayne, Trey Songz ve Lloyd’un içinde yer almış olduğu Best I Ever Had ve Successful benzer biçimde parçalarla ticari bir başarıya imza attı. İlk bağımsız stüdyo albümü Thank Me Later, 15 Haziran 2010’da piyasaya çıktı. Son iki senedir üretime hazırlanan albümde Nicki Minaj, Lil Wayne ve Kanye West benzer biçimde sanatçılar yer aldı.
15 Kasım 2011’de ikinci stüdyo albümü Take Care’i çıkaran sanatçı, bu albümle büyük başarılara imza attı ve hepimiz tarafınca pozitif yönde eleştiriler aldı. Üçüncü albümü Hiçbir Şey Aynı Değildi ile şöhret yolculuğuna devam eden meşhur sanatçı, pozitif yönde yorumlar almaya devam etti. Albüm ABD, İngiltere ve Kanada’da Platinum sertifikasına haiz oldu.
Dördüncü stüdyo albümü Views’i 29 Nisan 2016’da gösteren Drake, 2017’de Daha Fazla Yaşam başlıklı bir oynatma sıralaması yayınladı.

Drake’in Ödülleri ve Başarıları

Drake bu zamana kadar 35 adaylık kazanmıştır ve 3 Grammy Ödülü aldı. 2013 senesinde çıkardığı Hotline Bling albümü ve Take Care adlı albümü ile En İyi Rap Albüm branşında ödül alan sanatçı, Grammy ödüllerinin haricinde de toplamda 80 ödül aldı.

Drake’in Kişisel Yaşamı

Kişisel hayatında Barbadoslu müzisyen Rihanna ile olan ilişkisi ile tanınan Drake, Rihanna ile 2005 senesinde ilişkiye başladı, bu sürede birkaç kez birlikte çalıştılar, sadece çift Rihanna Chris Brown’la yine birlikte olmaya başlayınca ayrıldı.
2016 yılının sonlarında Jennifer Lopez ile çıkmaya süregelen meşhur rapçinin bunu Rihanna’yı geri almak için yapmış olduğu iddiaları bulunmakta.

Drake’in Albümleri

Drake tarafınca çıkarılan stüdyo albümleri ve tarihleri şu şekildedir;
Thank Me Later (2010)
Take Care (2011)
Nothing Was the Same (2013)
Views (2016)

Drake’in Oynadığı Diziler

Drake kariyerine öncelikle oyunculukla başlamıştı. Meşhur rapçinin rol almış olduğu TV dizileri ve yaşam verdiği karakterler şu şekildedir;
Blue Murder (2001) – Joey Tamarin
Degrassi: The Next Generation (2001–2009) – Jimmy Brooks
Soul Food (2002) – Fredrick
Conviction (2002) – Teen Fish
Best Friend’s Date (2005) – Dater
Degrassi Spring Break Movie (2008) – Jimmy Brooks
The Bodrder (2008) – PFC Gordon Harvey
Sophie (2009) – Ken


Tatile Gitme Planları Yapıyorsanız GÜZEL YERLER ÖNERİLERİni okumanızı tavsiye ederiz...
Bu arada başarılı ve girişimci kadın hikayelerini okumak isterseniz RENKLİ KADINLAR HİKAYELERİne bu linkten ulaşabilirsiniz.

Hakkında Bilenesoralim

Check Also

Domhnall Gleeson Kimdir ? Filmleri Neler ?

Domhnall Gleeson Kimdir ? Filmleri Neler ?

Domhnall Gleeson 12 Mayıs 1983 doğumlu İrlandalı bir erkek oyuncu ve yazardır. Domhnall Gleeson son …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir