Ana Sayfa / Kimdir / Chelsea Handler Kimdir ?

Chelsea Handler Kimdir ?

Chelsea Handler (25 Şubat 1975, New Jersey – Livingston) Amerikalı güldürmen ve yazardır. Kadın oyuncu olmak için 19 yaşlarında Los Angeles’a taşınan Chelsea Handler, başlangıçta garson olarak çalışmaya başlamış, peşinden bazı tv emek harcamaları yaparak kendini gösterme fırsatı bulmuştur. Arkasından yazarlık kariyerine odaklanan Chelsea Handler, 2005’te en fazlaca satanlar listesine girmeyi başarmıştır. 2007 senesinde Chelsea Lately ile talk show icra eden güldürmen, 2012 senesinde anılarına dayanan bir sitcom senaristliği olan Are You There, Chelsea? ile televizyonlarda görünmeye başladı.
Altı çocuğun en küçüğü olarak doğan meşhur güldürmen, ufak yaşlarda büyüyen kalabalığın içinde kaybolduğunu hissediyordu. 10 yaşına vardığında en büyük ağabeyini kaybeden Chelsea Handler, bu durumdan fazlaca etkilendi ve hayallerini gerçekleştirmek için lise eğitiminin peşinden Los Angeles’a taşındı. İlk kitabı My Horizontal Life: Bir Gece Standları Koleksiyonu (2005) ile en fazlaca satanlar listesine girdi ve kitapta okuyucularını hem eğlendirip hem de gerçek dünyadaki cinsel istismarı anlatarak şaşırttı. Ertesi yıl Chelsea Handler Show ile ekranlara gelen güldürmen, stand-up halletmeye ve turnelere çıkmaya başladı. Chelsea Chelsea Bang Bang turnelerinden birinin ismiydi. Bu sırada kitap yazmaya da devam ediyordu.
2007’de Jenny McCarthy ve Leah Remini’nin çevrimiçi güldürü dizisi In The Motherhood’da yer edinen Chelsea Handler, 2010’da Chris Rock, Jack Black ve Dennis Miller şeklinde komedyenlerin izinden giderek MTV Video Müzik Ödülleri törenine ev sahipliği yapmış oldu.
Kendi üretim şirketi olan Borderline Amazing’i kuran başarıya ulaşmış güldürmen, 2011’de After Lately belgesel dizisini hazırladı.
Tv kariyerini sürdürmenin yanı sıra Handler, bir stand-up komedyeni olarak çalışmaya devam etti. Stand-up gösterisinin filmi olan Uganda Be Kidding Me Live (2014) Netflix vasıtasıyla dağıtıldı.

Chelsea Handler’in Kişisel Yaşamı

Meşhur güldürmen, 2006 – 2010 yılları aralığında Comcast Entertainment Group’un CEO’su Ted Harbert ile ilişki yaşamıştır. Şimdilerde ilişkisi bulunmayan Chelsea Handler’in evladı da yoktur.

Chelsea Handler Filmleri

Chelsea Handler’in yer almış olduğu diziler ve canlandırdığı karakterler şu şekildedir;
Double Dutchess: Seeing Double (2017 ) – The Irresponsible ‘Raver’ Mom (segment “L.A.LOVE”)
Parti Zamanı (2012) – Joy
İyi Olan Kazansın (2012) – Trish
Hop (2011) – Mrs. Beck
Steam (2007) – Jacky
Cattle Call (2006) – Nikita

Chelsea Handler Dizileri

Chelsea Handler’in kariyeri süresince rol almış olduğu diziler şöyledir;
Spy TV (2001) – Various
The Plotters (2001) – Ann
The Practice (2002) – Callie Fairbanks
My Wife and Kids (2002) – Nurse Amy
The Bernie Mac Show (2004) – Doris Flynt
Dirty Famous (2005) – Missy Klein
Inappropriate Boss (2006) – Marla
Reno 911! (2006) – ‘Pinky’ the Drunk Driver
In the Motherhood (2008) – Heather
Are You There, Chelsea? (2012) – Sloane
Whitney (2013) – Dr. Price
Web Therapy (2013) – Chris Endicott
Chelsea Handler Kitapları
Chelsea Handler Benim Yatay Yaşamım, Are You There, Vodka? It’s Me, Chelsea, Chelsea Bang Bang ve Lies That Chelsea Handler Told Me adlı kitapların yazarıdır. Tüm kitapları fazlaca satanlar listesine girmiş ve fazlaca beğenilmiştir.


Tatile Gitme Planları Yapıyorsanız GÜZEL YERLER ÖNERİLERİni okumanızı tavsiye ederiz...
Bu arada başarılı ve girişimci kadın hikayelerini okumak isterseniz RENKLİ KADINLAR HİKAYELERİne bu linkten ulaşabilirsiniz.

Hakkında Bilenesoralim

Check Also

Domhnall Gleeson Kimdir ? Filmleri Neler ?

Domhnall Gleeson Kimdir ? Filmleri Neler ?

Domhnall Gleeson 12 Mayıs 1983 doğumlu İrlandalı bir erkek oyuncu ve yazardır. Domhnall Gleeson son …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir