Ana Sayfa / Gıda Takviyesi / Castor oil ile kırışıklıklar nasıl giderilir?

Castor oil ile kırışıklıklar nasıl giderilir?

Castor oil özellikle düzenli uygulandığında kırışıklıkları önlemek için yararlıdır. Kesinlikle kokusu olmadığı için cildiniz üzerinde bırakıp, işinize devam edebilirsiniz, bu yüzden castor oil iyi bir seçenektir. Castor oil cilt üzerinde yağlı bir his bırakmazken, yağlı bir cildiniz varsa bu sizin için iyi bir seçenek olmayabilir.

1.Adım

Sağlık gıda mağazaları ve vitamin mağazalarında bulunan soğuk preslenmiş castor oil seçiniz. Bu tip yağ daha ince üretildiğinden, ciltte bulunan gözenekleri tıkamaz.

2.Adım

Kırışıklıkların daha belirgin olduğu gözaltlarına ve alın bölgesine, castor oil’i hafif bir kat olarak uygulayınız. Castor oil aynı zamanda boyun kırışıklıkları üzerinde kullanılabilir.

3.Adım

Cilt tarafından tamamen emilene kadar masaj uygulayınız. Çok fazla basınç uygulamanız veya çok sert ovmanız gerekmez. Hafifçe silin ya da cildin gerilmesini önlemek için hafif hafif vurarak yağı cildinize uygulayınız.

4.Adım

Cildinizin uygulanan yağı emmesi için gece boyunca zaman vardır, bu yüzden castor oilnı yatmadan önce uygulayınız. Sabah sıcak su ile yüzünüzü yıkayınız.


Tatile Gitme Planları Yapıyorsanız GÜZEL YERLER ÖNERİLERİni okumanızı tavsiye ederiz...
Bu arada başarılı ve girişimci kadın hikayelerini okumak isterseniz RENKLİ KADINLAR HİKAYELERİne bu linkten ulaşabilirsiniz.

Hakkında Bilenesoralim

Check Also

Hiperhidroz nedir?

Sivilce için biotin ek olarak ne kullanabilirim?

Eğer sivilcelerinizden utanıyorsanız emin olun bu konuda yalnız değilsiniz. Ergenlik dönemindeki gençlerin %95’inin bir dönem …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir