Ana Sayfa / Kimdir / Brian Shaw Kimdir ?

Brian Shaw Kimdir ?

 

Brian Shaw, 26 Şubat 1982 doğumlu Amerikalı bir atlettir. “Dünya’nın En Kuvvetli Adamı” yarışmasını (WSM) dört kez kazanan Shaw, 2.03 metre uzunlukta ve 190 kilodur. Kariyerine 2005 senesinde Denver’da meydana getirilen “Dünya’nın En Kuvvetli Adamı” yarışmasına hiçbir eğitim almadan giren sporcunun WSM ek olarak 2 tane de “Arnold Kuvvetli-Adam” şampiyonluğu var. Shaw’a nazaran süper gücü antremanlardan değil Tanrı’dan geliyor.

Brian Shaw Hakkında Özetlemek gerekirse

950 pound (430 kilogram) squat, 1021 pound (463 kilogram) deadlift ve 530 pound (240 kilogram) bench press yapabiliyor. Tüm yiyeceklerini kedi pişiriyor. Günde 7 kez yiyecek yiyor ve ortalama 3 saati yiyeceklerini pişirmek için harcıyor. Alıştırma zamanında ortalama 10000 kalori aldığını söylüyor. Her sabah kahvaltıda 8 tane yumurta yiyormuş. Haftanın bir tek 4 günü ağırlık idmanı icra eden Shaw kesinlikle kardiyo yapmıyor. Cenup Afrika’da 2010 senesinde meydana getirilen Dünya’nın En Kuvvetli Adamı yarışmasında Zydrunas Savickas’a minik bir farkla kaybederek ikinci olmuştur. İstanbul’da meydana getirilen Giants Live yarışmasında da gene Zydrunas Savickas’a yitirmiş ve ikinci olmuştur. 2011 senesinde meydana getirilen WSM’de bu Savickas’ı yenerek ilk kez “Dünya’nın En Kuvvetli Adamı” ünvanını kazanmıştır. 2012’de dördüncü, 2013’de birinci, 2014 üçüncü 2015 ve 2016 yeniden birici olan Shaw’ın 2017’deki yarışmada da yeniden birinci olması umut ediliyor. Lisede boy uzun olduğundan basketbol takımına seçilmiş ve mezun olana kadar bu spora devam etmiş. Fakat hep ağırlık çalışmaktan hoşlanılmış olduğu için kariyerine bu yolda devam etmiş. Fort Lupton Colorado doğumlu.


Tatile Gitme Planları Yapıyorsanız GÜZEL YERLER ÖNERİLERİni okumanızı tavsiye ederiz...
Bu arada başarılı ve girişimci kadın hikayelerini okumak isterseniz RENKLİ KADINLAR HİKAYELERİne bu linkten ulaşabilirsiniz.

Hakkında Bilenesoralim

Check Also

Domhnall Gleeson Kimdir ? Filmleri Neler ?

Domhnall Gleeson Kimdir ? Filmleri Neler ?

Domhnall Gleeson 12 Mayıs 1983 doğumlu İrlandalı bir erkek oyuncu ve yazardır. Domhnall Gleeson son …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir