Ana Sayfa / Kimdir / Aziz Ansari Kimdir ?

Aziz Ansari Kimdir ?

Aziz Ansari 23 Şubat 1983’de Columbia – Cenup Carolina’da dünyaya gelmiştir. Parks and Recreation ve Master of None dizileri ve yapmış olduğu stand-up gösterileriyle tanınan Aziz Ansari, New York Üniversitesi mezunudur.
Cenup Carolina eyaletindeki Bennettsville kentinde büyüyen Aziz Ansari, Cenup Carolina’nın Hartsville kentinde bir hazırlık okulu olan ‘The Marlboro Academy’ ve ‘Cenup Carolina Vali Bilim ve Matematik Okulu’na katıldı. 2004 senesinde New York Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden pazarlama derecesi bulunmaktadır. Aziz Ansari kolej yıllarında New York’ta stand up hayata geçirmeye başlamış ve 2007 senesinde ilk güldürü dizisi Human Giant MTV’de yayınlanmaya başladı.
Aziz Ansari’nin kariyeri, 2004’te, Uncle Morty’s Dub Shack adlı tv dizisinde ufak bir rolle başladı. Bunu 2006’da Billy Bob Thornton’un rol almış olduğu güldürü filmi School for Scoundrels’da ufak bir rol izledi. Peşinden büyük bir sıçrama yaparak Parks and Recreation (2009-15) adlı siyasal güldürü dizisinde Tom Haverford karakteriyle seyirci karşısına çıkan meşhur güldürmen, kariyerinin zirvesine ulaşmış oldu ve 30 Minutes or Less (2011) adlı aksiyon komedisi filmimizde Chet Flanning görevi ile de beyazperdede kendini gösterdi.
Ansari, TV, film ve stand-up çalışmalarına ek olarak Eric Klinenberg’le beraber yazdığı Çağıl Romance (2015) adlı kitabında ilişkilerden bahsetti ve kitap oldukca satanlar listesine girmeyi başardı. Sevilen güldürmen ek olarak 8 milyondan fazla takipçiyle Twitter’ın en popüler kişiliklerinden biridir.

Aziz Ansari Master of None

Aziz Ansari 2015 senesinde Parks and Recreation dizisinin sona ermesiyle birlikte Netflix’te Master of None adlı diziyi yayınlamaya başladı. Bir durum komedisi dizisi olan seyirci karşısına çıkan Master of None, Master of None ve Alan Yang tarafınca ortaya çıkarıldı.

Aziz Ansari Dizileri

Aziz Ansari’nin yer almış olduğu diziler ve karakterleri şu şekildedir;
Master of None (2017) – Dev
Animals. (2016) – Charles
Buraya Kadar (2013) – Himself
Organik Kahramanlar (2013) – Mub
Bob’s Burgers (2012) – Darryl
Parks and Recreation (2010) – Tom Haverford
The Life and Times of Tim (2010 ) – Gabe
Scrubs: Interns (2009) – Ed
Flight of the Conchords (2007) – Sinjay

Aziz Ansari Filmleri

Aziz Ansari’nin rol almış olduğu filmler ve yaşam verdiği karakterler şu şekildedir;
Date and Switch (2014) – Marcus
Buraya Kadar (2013) – Aziz Ansari
Senden Ilkin (2011) – Jay
30 Minutes or Less (2011) – Chet
Sıkıntılı vazife (2010) – Matty
Matrak adamlar (2009) – Randy
Gözüm Üstünde (2009) – Saddamn
Adamim benim! (2009) – Eugene
The Rocker (2008) – Aziz
Çömez ögrenci avcı ögretmen (2006) – Classmate

Aziz Ansari’nin Almış olduğu Ödüller

2014 senesinde Aziz Ansari ilk ödülünü Variety Komedinin Gücü Ödülü i,le kazanmıştır. Peşinden Master Of None dizisi ile En İyi Güldürü Dizisi branşında Critics Choice Tv Ödülü (2016), Peabody Ödülü (2016), Primetime Emmy Ödülü (2016) ve Güldürü Dizisi İçin Üstün Yazarlık ödüllerinin sahibi olmuştur.

Aziz Ansari Kişisel Yaşamı

Ansari ile ilgili bazı kaynaklarca ateist olduğu iddiası ortaya atılırken, Müslüman olarak yetiştirildiği bilinmektedir. 2013’te ustalaşmış şef olan Courtney McBroom ile ciddi bir ilişki yaşamaya başladı, sadece çift birkaç yıl sonrasında ayrıldı.


Tatile Gitme Planları Yapıyorsanız GÜZEL YERLER ÖNERİLERİni okumanızı tavsiye ederiz...
Bu arada başarılı ve girişimci kadın hikayelerini okumak isterseniz RENKLİ KADINLAR HİKAYELERİne bu linkten ulaşabilirsiniz.

Hakkında Bilenesoralim

Check Also

Domhnall Gleeson Kimdir ? Filmleri Neler ?

Domhnall Gleeson Kimdir ? Filmleri Neler ?

Domhnall Gleeson 12 Mayıs 1983 doğumlu İrlandalı bir erkek oyuncu ve yazardır. Domhnall Gleeson son …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir