Ana Sayfa / Kimdir / Ariana Grande Kimdir ?

Ariana Grande Kimdir ?

Ariana Grande Butera Ariana Grande Butera Hakkında Ariana Grande Butera
(26-10-1993)26-10-1993 (yaşı 24)
Boca Raton, FL, ABD İkamet Deerfield Beach, FL, ABD Meslek Müzisyen Etken Seneler 2008- Burcu AkrepBoyu159 cmKilosu47 kilogram

Ariana Grande 26 Ekim 1993’da Florida – Boca Raton’da dünyaya gelmiştir. Dünya genelinde tanınan bir müzisyen ve oyuncu olan Ariana Grande, ilk eğitimini Pine Crest School ve North Broward Hazırlık Okulu’nda almıştır. Minik yaşlardan itibaren oyunculuk yapmak isteyen Ariana Grande, bununla beraber müziğe de ilgi duyuyordu. Hayallerini sürdürmek için R & B albümü kaydetme isteği ile 13 yaşlarındayken Los Angeles’a giden sanatçı, plak şirketlerinin kendisini ciddiye almaması ve ufak bulunduğunu düşünmesi sebebiyle hayallerini gerçekleştirememiştir.
Meşhur Broadway tiyatrosunda sahnelenen ’13’ müzikalinde destekleyici bir rol üstüne alan güzel sanatçı, en büyük çıkışını 2009’da Nickelodeon tarafınca gösterilen Victorious sitcomunda Cat Valentine rolüyle yapmış oldu. Ertesi yıl, tanınmış Amerikalı müzisyen Desmond Child tarafınca üretilen müzikal Cuba Libre’de görülen sanatçı, 2010 senesinde oyuncuğa ara vererek müzikal yaşantısıyla ilgilenmeye başladı. Bir yıl sonrasında Victorious soundtrackında bulunan Give it Up adlı şarkı ile piyasaya çıkan Ariana Grande, Republic Records’un en üst düzey yöneticisi olan Monte Lipman’ın ilgisini çekti. Kısa br süre sonrasında şirket ile bir sözleşme imzalayan Ariana Grande, 2011’in sonlarında ilk single’ı Put your hearts up’u çıkardı.
Meşhur edebiyat eseri ‘Kar Beyaz Noel”in tiyatro uyarlamasında Kar Beyaz’ı oynayan Ariana Grande, 2013-14 yılları aralığında Nickelodeon’da gösterilen popüler dizi Sam & Cat’de Sam Puckett karakterini canlandırmak için seçildi.
Ağustos 2013’te ilk albümü Yours Truly’ı piyasaya devam eden ve bir ay içinde albümü ABD ‘Billboard 200’ geri sayımında birinci sıraya yerleşen Ariana Grande, bu albümde bulunan The Way adlı parça ile büyük beğeni topladı. Ek olarak albüm şüphesiz meşhur şarkıcının en iyi eserlerinden biridir ve dünya genelinde 500.000’den fazla kopyası satılmıştır. Bu da meşhur sanatçının şöhreti yakalamasına niçin olmuştur.
2014 yılının ortalarında çıkardığı ikinci albümü My Everything, çok önemli bir başarıya ulaştı ve yalnız 1 hafta içinde, albümün büyük bir kısmı olan 169.000 kopya satıldı. Ariana Grande, Fox kanalında gösterilen komedi-korku serisi Scream Queens ile 2015 senesinde oyunculuğa geri döndü. Kaynaklara bakılırsa, Ariana Grande yakında ABD ve Avrupa’da bir müzik turuna çıkacak.

Ariana Grande’nin Almış olduğu Ödüller

Arianna Grande 2014’te I Heart Radio Müzik Ödülleri töreninde Genç Influencer Ödülü’nü kazanmıştır.

Ariana Grande’nin Kişisel Yaşamı

Medya, Ariana Grande’nin yaşamı hakkında oldukça sık haber yapmış oldu ve iddialara bakılırsa genç snaatçı geçmişte oyuncu Graham Phillips ve güldürmen Jai Brooks ile ilişki yaşadı.

Ariana Grande Albümleri

Ariana Grande’nin kariyeri süresince çıakrmış olduğu albümler şunlardır;
Yours Truly (2013)
My Everything (2014)
Dangerous Woman (2016)
Ariana Grande Dizileri
Ariana Grande’nin rol almış olduğu diziler ve karakterleri şu şekildedir;
The Battery’s Down (2009) – Bat Mitzvah Riffer
iCarly (2011) – Cat Valentine
Victorious (2013) – Cat Valentine
Swindle (2013) – Amanda Benson
Family Guy (2014) – Italian Girl
Sam ve Cat (2014) – Cat Valentine
Scream Queens (2015) – Chanel #2
Hairspray Live! (2016) – Penny Pingleton


Tatile Gitme Planları Yapıyorsanız GÜZEL YERLER ÖNERİLERİni okumanızı tavsiye ederiz...
Bu arada başarılı ve girişimci kadın hikayelerini okumak isterseniz RENKLİ KADINLAR HİKAYELERİne bu linkten ulaşabilirsiniz.

Hakkında Bilenesoralim

Check Also

Domhnall Gleeson Kimdir ? Filmleri Neler ?

Domhnall Gleeson Kimdir ? Filmleri Neler ?

Domhnall Gleeson 12 Mayıs 1983 doğumlu İrlandalı bir erkek oyuncu ve yazardır. Domhnall Gleeson son …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir