Ana Sayfa / Kimdir / Aleyna Tilki Kimdir ? Kaç Yaşındadır ve Nerelidir ?

Aleyna Tilki Kimdir ? Kaç Yaşındadır ve Nerelidir ?

Aleyna Tilki 2000 Konya doğumlu Türk şarkıcıdır. Aleyna Tilki Emrah Karaduman’la beraber çıkardığı ilk şarkısı ile meşhur olmuştur. Anası Trabzonlu babası Konyalı olan Aleyna, ilk kez “bir ses” yarışmasında boy göstermiştir. Babasının işi gereği 10 yaşlarında İstanbul’a taşınan sanatçı, fazlaca kısa bir zamanda müzik listelerinde bir numaraya yerleşmeyi başarmıştır.

Aleyna Tilki Hakkında Bilgiler

Alenya Tilki 1,65m uzunlukta ve 48 kilodadır. Bu yazının yazıldığı vakit halen bir lise (3.derslik) talebesi olan Aleyna’na Beceri Sizsiniz Türkiye yarışmasında Gesi Bağları’nı söyleyerek hafızalara kazınmıştır. Yanıtsız Çınlama adlı şarkısı 67 milyon kez YouTube’da izlenmiştir. Şarkının yapımında Emrah Karaduman imzası vardır. Verdiği hususi bir röportajda sesini annesinden aldığını ifade eden ve küçük yaşlardan itibaren bu şekilde bir kabiliyetinin bulunduğunu ve annesinin onu hep desteklediğini söylemiş oldu. Günlük averaj 1 milyon YouTube izlenmesi ile NetD kanalının en popüler sanatçısı olmayı başaran Aleyna, Instagram ve Twitter‘daki takipçi sayılarıyla da dikkat çekiyor. Bilhassa genç kızların takip etmiş olduğu sanatçının Instagram hesabında 300bin takip edeni bulunmaktadır.

Aleyna Tilki

Aleyna Tilki

Sanatçı bu yazının yazıldığı zamanda İstanbul Göztepe’de bulunan İstek Vakfı Hususi Semiha Şakir Lisesinde öğrencidir. Maltepe’de yaşamaktadır. Babasının adı Mehmet Tilki, annesinin adı Havva Öztel Tilki’dir. Ayça isminde da bir kız kardeşi vardır. Konya’nın Seydişehir adlı bölgesinde 4 yaşına kadar yaşamış, sonrasında babasının işi gereği İzmir taşınmış ve 10 yaşına kadar İzmir’de yaşamıştır. Babası askeriyede işyar anası de hususi bir kız yurdu işletmektedir.
Toplumsal medyada süregelen tartışmalarda “16 yaşlarında olmasına karşın barlarda iyi mi sahne alıyor” sorusuna Yıldız TV’nin canlı yayınında cevap veren başarıya ulaşmış müzisyen kendisinin bir tek barlarda sahne almadığını belediye konserlerinde şarkılar söylediğini belirtti. Ek olarak Twitter hesabında yapmış olduğu açıklamada annesinin ve babasının konserlerde devamlı kendisine destek bulunduğunu ve yan masasında oturduğunu belirtti. Toplumsal medya üstünden meydana getirilen sert yorumlara da yanıt veren sanatçı fazlaca fazla üzerine gelindiğini ve psikolojisinin bozulduğunu belirterek hemen hemen 16 yaşlarında bulunduğunu hatırlattı. Aleyna Tilki liseden mezun olduktan sonrasında üniversitede psikoloji okumak istiyor.

Aleyna Tilki Yabancı Mı ? Aleyna Rus Mu ?

İsminin değişik oluşu ve güzelliğinden dolayı çoğu zaman yabancı sanılan Aleyna tamamen Türktür. Rus yada Ukraynalı değildir. Babası Konyalı anası Trabzonlu olan Aleyna’nın aslen sarı saçlı da değildir. Aleya’nın boyu ve kilosu hakkında da spekülatif haberler olmuştur. İyelik Magazin’e nazaran 1.75m uzunlukta ve 58 kilodadır. Fakat Haber 7’e nazaran 1.65m uzunlukta ve 48 kilodadır.


Tatile Gitme Planları Yapıyorsanız GÜZEL YERLER ÖNERİLERİni okumanızı tavsiye ederiz...
Bu arada başarılı ve girişimci kadın hikayelerini okumak isterseniz RENKLİ KADINLAR HİKAYELERİne bu linkten ulaşabilirsiniz.

Hakkında Bilenesoralim

Check Also

John Boyega Kimdir ? Filmleri Nelerdir ?

John Boyega Kimdir ? Filmleri Nelerdir ?

John Boyega 17 Mart 1992 doğumlu bir İngiliz aktördür. John Boyega Yıldız Wars Gücün Uyanışı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir