Ana Sayfa / Diş / Ağız sağlığının önemi

Ağız sağlığının önemi

Ağzımızın içi bakterilerle dolu. Bu nedenle ağız sağlığının önemi çok büyük. Bakalım ağız sağlığımız nelerle bağlantılıymış.

Ağzımızın içi bakterilerle dolu. Çoğu zararsız. Doğal savunma mekanizması ve günlük bakım bu yaramazları kontrol altında tutmaya yetiyor. Ancak dikkat şart.

Çünkü en küçük ihmalde bunlar kontrolden çıkar ve delice bir süratle çoğalabilir. Bu gibi durumlarda kaçınılmaz sonuç gecikmiyor. Gelsin diş çürükleri, dişeti hastalıkları, ağız enfeksiyonları. Burada bitse yine iyi.

Bağışıklık sistemi kökünden zayıflıyor. Başka hastalıklara kapı aralanıyor. Bakteriler mesela gidip kalp kapakçıklarına yerleşiyor. Sonuç: Kalp romatizması.

“Madem hasta oldum, o zaman ilaç kullanayım” demek de çözüm değil. Yan etkisiz ilaç mı var? Giden onca para, çekilen acı da cabası.

Birimizin sağlığı hepimizi ilgilendiriyor. 


Tatile Gitme Planları Yapıyorsanız GÜZEL YERLER ÖNERİLERİni okumanızı tavsiye ederiz...
Bu arada başarılı ve girişimci kadın hikayelerini okumak isterseniz RENKLİ KADINLAR HİKAYELERİne bu linkten ulaşabilirsiniz.

Hakkında Bilenesoralim

Check Also

Hiperhidroz nedir?

Diş çürümeden önlem alsak nasıl olur?

Bakterilerle ortak noktamız: şekerlemeye, asitli içeceklere, abur cubura bayılıyoruz. Biz yedikçe onlar mutlu oluyor, sevinçlerinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir