Ana Sayfa / Güncel Konular / Adsense Nedir? Adsense Nasıl Alırım?

Adsense Nedir? Adsense Nasıl Alırım?

ADSENSE NEDİR?

Adsense, Google tarafından internet sitelerine reklam veren bölümün adıdır. Adsense sitenin içindeki içeriğe göre reklamlar vererek site sahiplerinin para kazanmasını sağlar. Reklamların konusu sitenin genelde sitenin içeriğine göre değişir. Sayfalar bazında da reklamlar değişebilir sayfa konusuna göre de reklamlar ayarlanır. Adsense büyük küçük her site için para kazandırır. Adsense reklamları sayfa içeriği ile uygun olduğu için sayfalara ayrıca daha farklı bir görüntü katar. Ayrıca site sahibine para kazandırır.

Adsense Reklamları Nasıl Yayınlıyor?


Adsense reklamları sayfanın içeriğine göre değişir. Sayfada kullandığın anahtar kelime ve konular ile ilgili reklamlar yayınlar. Bir sitedeki sayfaların konusu değiştikçe o sayfaların reklamları da farklı olabilir sizin girdiğiniz içerik ile alakalıdır.

Adsenseden Nasıl Para Kazanılır?


Adsenseden iki türlü para kazanılıyor. Sayfada ki reklamların gösterimi ve reklamlara tıklanma şeklinde. Aklımız da bulunsun kendi reklamlarımıza tıklayınca veya sayfa gösteriminde para kazanamıyorsunuz. Her gösterim ve tıklama farklı para kazandırır. Bunlar reklamların içeriğine göre değişkenlik gösteriyor.

Adsenseye Nasıl Katılırım?


Web siteleri için öncelikli şart sitenizde ki içeriklerin özgün olması gerekiyor. Daha önce internette bir başka sitede yazılmamış olması gerekiyor. Sitenizin belli bir ziyaretçi sayısına ulaşması gerekiyor. Bunlar olduktan sonra adsenseye başvuruyorsunuz . Google gerekli incelemeleri yaptıktan sonra size onay veya ret kararını belirtiyor. Adsense sizin reklamlarınızı bir uyarı veya bildirim göndermeden fesh edebilme yetkisine sahiptir.


Tatile Gitme Planları Yapıyorsanız GÜZEL YERLER ÖNERİLERİni okumanızı tavsiye ederiz...
Bu arada başarılı ve girişimci kadın hikayelerini okumak isterseniz RENKLİ KADINLAR HİKAYELERİne bu linkten ulaşabilirsiniz.

Hakkında Bilenesoralim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir